Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Przestrzeń miasta

Mimo przebudowy części ulicy Św. Marcin, działalność CK Zamek w ramach Strefy Święty Marcin nie kończy się.  W 2019 roku CK Zamek będzie aktywnym członkiem Koalicji Święty Marcin, społeczności skupiającej instytucje, przedsiębiorców i mieszkańców, działających na rzecz realnej rewitalizacji, rozwijania kontaktów sąsiedzkich i wskazywania potencjału ulicy. W ramach Koalicji współtworzyć będziemy szereg wydarzeń społecznych i kulturalnych.

Rolę lidera przyjmiemy przy organizacji Drzwi Otwartych na Św. Marcinie, w sobotę, 13 kwietnia. Tytułowe drzwi otworzą się tego dnia szerzej w przeróżnych miejscach na ulicy, a przedsiębiorcy, artyści i animatorzy zaproszą do specjalnie przygotowanych atrakcji i działań.  Jak co roku, zajmiemy się także współtworzeniem wydarzeń w ramach Nocy Muzeów na ul. Św. Marcin. Kulminacją działań animacyjnych będą Imieniny Ulicy, 11 listopada.

Podobnie jak w zeszłych latach, równie ważnym co akcje animacyjne obszarem działań jest dla nas edukacja miejska.
W ramach „Ćwiczeń z miasta” zapraszamy na cykl spacerów, wykładów i warsztatów miejskich. Podczas "Spacerów na Stulecie Uniwersytetu Poznańskiego" odwiedzimy  budynki uniwersyteckie z fascynującą historią ludzi i miejsc w tle.

Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie