Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Adam Strug Kompania (Polska)

Adam Strug ‒ śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Pomysłodawca zespołu Monodia Polska, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki.

W czerwcu ukaże się nowa, autorska płyta artysty. Na krążku znajdzie się 14 utworów, w tym dwa instrumentalne. Całość składa się w liryczną opowieść o antynomiach ludzkiego losu. Towarzyszący artyście muzycy są współautorami dzieła ‒ nagrali płytę a vista. Stylistyka piosenek Struga oscyluje wokół polskiej i bliskowschodniej muzyki tradycyjnej ‒ minimalistycznej, lirycznej, orientalnej.

Adam Strug wydał dotychczas trzy płyty autorskie: „Adieu” (produkcja muzyczna Marcin Pospieszalski), „Strug. Leśmian. Soyka” (w duecie ze Stanisławem Soyką) i „Mysz” (produkcja muzyczna Wojciech Waglewski). Jest też niestrudzonym badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej. Wydał trzy płyty poświęcone temu zagadnieniu: „Requiem Polskie” z Monodią, „Pieśń o Bożym umęczeniu” na głos i lirę, oraz „Requiem Ludowe” z grupą Kwadrofonik.

Adam Strug ‒ wokal, akordeon
Szczepan Pospieszalski ‒ trąbka
Michał Żak ‒ klarnet
Max Mucha ‒ kontrabas   
Mateusz Kowalski ‒ mandolina
Wojciech Lubertowicz ‒ bębny obręczowe

Kup bilet BILET