Centrum Kultury Zamek

Lokalizacja / dojazd

W tym roku festiwal po raz kolejny będzie się odbywał w przestrzeniach CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań). Zamek zlokalizowany jest w centrum miasta (ok. 1000 m od dworca Poznań Główny i Starego Rynku). W okolicy znajduje się duża ilość hoteli, hosteli, restauracji, pubów oraz sklepów.

Regulamin

INFORMACJA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

1. Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami:

Podczas koncertów na Scenie na Trawie istnieje możliwość parkowania auta wzdłuż ul. Św. Marcin i Kościuszki (wyznaczone miejsca parkingowe). Istnieje możliwość parkowania na Dziedzińcu Różanym (wjazd od ul. Kościuszki) - z uwagi na ograniczoną ilość miejsca prosimy o zgłaszanie potrzeby parkowania na Dziedzińcu Różanym przed festiwalem, do g. 19 w środę 7 czerwca (informacja@ckzamek.pl lub telefonicznie 61 64 65 272).

2. Odrębny sektor/platforma dla osób z niepełnosprawnościami (mała infrastruktura, dostosowane toalety, itp.):

Podczas koncertów na Scenie na Trawie będzie wyznaczona, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami wyposażona w przystosowaną toaletę, krzesła (podwyższenie przy wejściu B). W strefie dyżurować będą osoby przeszkolone do pomocy osobom z niepełnosprawnościami, na parkingu będzie też specjalnie oznakowane i wygrodzone miejsce przed sceną (od strony budynku) dla osób, które wolą zostać na poziomie parkingu
W Sali Wielkiej na czas koncertów przygotowano specjalną platformę, gdzie osoba niepełnosprawna może przebywać wraz z opiekunem. Droga do sali Wielkiej prowadzić będzie poprzez wejście przy Muzeum Czerwca 1956, a następnie przez foyer Sali Wielkiej, pod opieką pracownika ochrony CK Zamek.
Na Dziedzińcu Zamkowym odbędą się koncerty dla siedzącej publiczności. Dla osób na wózkach i ich opiekunów wyznaczymy miejsca w pierwszych rzędach.
Koncert otwarcia festiwalu Ethno Port w dniu 8 czerwca (czwartek, g. 19) odbędzie się  w Sali Wielkiej i jest przeznaczony dla siedzącej publiczności. Osoby z niepełnosprawnością, które zakupiły lub zakupią bilet wstępu, proszone są o zgłaszanie potrzeby rezerwacji dodatkowego miejsca dla opiekuna na dzień przed koncertem (informacja@ckzamek.pl lub telefonicznie 61 64 65 272).

3. Bezpłatny bilet dla opiekuna osoby o umiarkowanym lub znacznym stopniu albo widocznej niepełnosprawności:

Centrum Kultury ZAMEK honoruje możliwość bezpłatnego wstępu dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami na wszystkie koncerty w ramach Ethno Portu.

4. Osoba kontaktowa dla osób niepełnosprawnych na terenie imprezy:

Wszyscy wolontariusze obsługujący punkt informacyjny festiwalu znajdujący się w Holu Głównym będą posiadały niezbędne informacje nt. udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

5. Możliwość wejścia na teren imprezy dla osoby z niepełnosprawnością z psem przewodnikiem lub psem asystującym:

Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.
 
6. Informacje dla osób z niepełnosprawnościami:

Powyższe rozwiązania przygotowano dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.

Informacje o rozwiązaniach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych są umieszczone na stronie internetowej www.ckzamek.pl oraz dostępne w punkcie informacyjnym w Tubie, w Holu Głównym CK ZAMEK.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem informacja@ckzamek.pl lub telefonicznie 61 64 65 272.

Jednocześnie prosimy o uwzględnienie faktu, że Centrum Kultury ZAMEK mieści się z zabytkowym budynku, dlatego nie zawsze możliwe jest pełne dostosowanie architektury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.