Centrum Kultury Zamek

- strona główna

BILETY / WEJŚCIÓWKI

Karnety festiwalowe są dostępne w serwisie bilety24.pl oraz w kasie CK ZAMEK w cenie 330 zł.

Karnet upoważnia do uczestnictwa we wszystkich koncertach oraz spotkaniach w kinie w ramach Promigracyjnych Sojuszy.

Dzieci do 7. roku życia: wstęp wolny na koncerty (pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet lub karnet).

Na warsztaty muzyczne obowiązują dodatkowe bilety w cenie 15 zł. Na wydarzenia w ramach "Małego Ethno" opiekunowie towarzyszący dzieciom mają wstęp wolny. 

Osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, przysługuje tzw. „bilet OzN”, na podstawie którego może jej towarzyszyć nieodpłatnie jedna osoba wspierająca.

kup karnet

Sprzedaż biletów na poszczególne koncerty:

wybierz w Biletach 24


LOKALIZACJA / DOJAZD

Ethno Port Festival 2023 po raz kolejny odbędzie się w przestrzeniach Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań). Zamek zlokalizowany jest w centrum miasta (ok. 1000 m od dworca Poznań Główny i Starego Rynku).

Koncerty odbędą się na trzech scenach:

- w Sali Wielkiej

- na Dziedzińcu Zamkowym (wejście od al. Niepodległości)

- w parku Adama Mickiewicza (ul. Fredry 7).

Wydarzenia towarzyszące odbywać będą się ponadto w innych przestrzeniach Zamku: 

- Kino Pałacowe, sala nr 1,

- Hol Wielki,

- Sala pod Zegarem,

- Sala Prób.

__


Grafika przedstawia schematyczną mapkę z terenem festiwalu.

NA PAMIĄTKĘ

W tym roku, wzorem ubiegłego, postanowiliśmy nie produkować festiwalowych gadżetów. W poczuciu odpowiedzialności za naszą Planetę mówimy: stop konsumpcjonizmowi, stop nadprodukcji! Nie będzie więc np. pamiątkowych koszulek, ALE... Wszystkich gości i miłośników Ethno Portu, którzy chcieliby mieć jakąś namacalną pamiątkę z festiwalu zapraszamy do naszego punktu nadruku na koszulkach ETNICZNE EKO-DRUKI.


Jak to działa? Przynosisz własną koszulkę lub torbę i na miejscu robisz sobie ethnoportowy nadruk. Oczywiście, pod okiem specjalisty, a właściwie specjalistki. Niesamowite projekty szablonów przygotowała oraz punkt drukarski poprowadzi Daria Mielcarzewicz – graficzka, projektantka, fotografka, która t
worzy różne prace graficzne, projektuje okładki, ilustruje. Jest autorką bloga o robieniu różnych rzeczy po raz pierwszy w życiu. Od 9 lat prowadzi jedyny w swoim rodzaju Sklep z Cytatami – projektami, w których łączy typografię, grafikę i literaturę. Jest współtwórczynią Po-Dzielni, pierwszego freeshopu w Polsce.

Przybywajcie na festiwal z własnymi koszulkami! Pamiętajcie – koniecznie muszą być bawełniane i koniecznie w jasnych kolorach! Do domu wrócicie z super pamiątką!
To dopiero „edycja limitowana” i „personalizacja produktu”!
A na dodatek: ekologicznie i oryginalnie!

WAŻNE MIEJSCA

GODZINY OTWARCIA WAŻNYCH MIEJSC:


KASA BILETOWA CK ZAMEK (czerwona tuba w Holu Wielkim CK ZAMEK): pt.-ndz. w g. 10-22

KASA BILETOWA W PARKU (park A. Mickiewicza): pt. i sob. od g. 19, ndz. g. 14:30 i od  g.19 (płatność tylko gotówką)

KASA BILETOWA NA DZIEDZIŃCU (Dziedziniec Zamkowy, wejście od al. Niepodległości) pt.-ndz. g. 17-23

FESTIWALOWY PUNKT INFO (Hol Wielki CK ZAMEK): pt. g. 17-23  sob. i ndz. g. 11-22

WYSTAWA TU / MY SĄSIADKI (Hol Wielki CK ZAMEK): od 13 do 25.06., w godzinach otwarcia CK ZAMEK, wstęp wolny

KIERMASZ FESTIWALOWY (park A. Mickiewicza): pt.-ndz. od g. 12

KLUB FESTIWALOWY (Blue Note, wejście od ul. Kościuszki): pt.-ndz. od g. 23

ETNICZNE EKO-DRUKI, czyli punkt nadruku na koszulkach (szatnia w Holu Wielkim CK ZAMEK): pt. w g. 17-19, sob. i ndz. w g. 15-19

REGULAMINY

ETHNO PORT DOSTĘPNY

ETHNO PORT DOSTĘPNY

Przyświecające festiwalowi szacunek i uważność wobec otaczającego świata, chcemy wyrazić także poprzez namysł nad potrzebami uczestniczek i uczestników Ethno Portu. Dokładamy wszelkich starań, abyście czuli się z nami bezpiecznie, byśmy wspólnie mogli poszukiwać nadziei na lepszy świat.

Bardzo ważna jest dla nas dostępność festiwalu. Dostępność którą rozumiemy bardzo szeroko – przyjmując, że każdy z nas doświadcza „jakiegoś braku”, przyjmując konieczność myślenia o potrzebach innych. Postaramy się, by jak najwięcej wydarzeń w programie tegorocznego Ethno Portu było dostępnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. 

Większość wydarzeń będzie dostępna dla osób mających problemy z poruszaniem się. Mogą w nich też uczestniczyć osoby z innymi niepełnosprawnościami. Wyznacznikiem są tu indywidualne potrzeby uczestniczek i uczestników.

Obszarów dostępności festiwalu jest kilka, większość znajdziecie w poniższym artykule . Wszystkie rozwiązania związane z dostępnością CK ZAMEK znajdziecie na stronie internetowej: https://ckzamek.pl/podstrony/170-dostepnosc/

infrastruktura, m.in.: wyznaczone miejsca przy scenach muzycznych dla osób poruszających się na wózkach; toaleta w parku przystosowana dla osób poruszających się na wózkach.

informacja, m.in.: ścieżki dostępu do poszczególnych miejsc festiwalowych; bilet na festiwal dla osób z niepełnosprawnością upoważniający osobę towarzyszącą do bezpłatnego wejścia; program z widocznymi ikonkami dostępności (typu: PJM, audiodeskrypcja, pętla indukcyjna); przeszkoleni Wolontariusze/Wolontariuszki; bezpośredni kontakt z Koordynatorką Dostępności – Eweliną Banaszek.

promocja, m.in.: filmy z napisami oraz opisem; zdjęcia z opisem dla osób niewidomych i słabowidzących.

program, m.in.: koncert zespołu CONJUNTO PAPA UPA z Holandii (24.06 g. 20) z audiodeskrypcją; filmy z napisami dla osób niesłyszących i audiodeskrypcją; wystawa w Holu Wielkim z audiodeskrypcją; baśnie dla dzieci z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM); dyskusje z PJM. Więcej informacji o programie: https://ethnoport.pl/podstrony/138-program/

Zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi wskazówkami, które dla Was przygotowaliśmy. Jeśli macie dodatkowe pytania dotyczące dostępności festiwalu, zachęcamy do kontaktu z naszą Koordynatorką Dostępności Eweliną: e.banaszek@ckzamek.pl


Ethno Port Festiwal 2023 po raz kolejny odbędzie się w przestrzeniach naszej siedziby – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań) oraz po raz pierwszy w parku im. Adama Mickiewicza.

Sprawdź, jak dotrzeć do Zamku: ckzamek.pl/podstrony/240-lokalizacja/

 

GŁÓWNE PRZESTRZENIE FESTIWALOWE

SALA WIELKA

Zlokalizowana na 1. piętrze, we Wschodnim Skrzydle Zamku. Można się tam dostać schodami lub jedną z 3 wind, wejście od ul. Św. Marcin (wejście A). Wejście do sali bez progów i stopni. Wejście do Zamku dla osób nieporuszających się po schodach znajduje się przy Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.
Nasi Wolontariusze (z identyfikatorami „Wolontariusz”) chętnie pomogą w dotarciu na miejsce.

HOL WIELKI 

To miejsce festiwalowego punktu INFO, kasy CK ZAMEK i punktu nadruku na koszulkach: ETNICZNE EKO-DRUKI.
Zlokalizowany na parterze, we Wschodnim Skrzydle Zamku. Wejście od ul. Św. Marcin (wejście A).

KINO PAŁACOWE
Znajduje się we Wschodnim Skrzydle Zamku, na 1. piętrze. Wejście od ul. Św. Marcin (wejście A), można się tam dostać schodami lub jedną z 3 wind.

SALA POD ZEGAREM
Znajduje się w Zachodnim Skrzydle Zamku – wejście od ul. Św. Marcin (wejście A), na 2. piętrze. Najłatwiej się tam dostać jedną z 2 wind zlokalizowanych w łączniku między Wschodnim a Zachodnim Skrzydłem Zamku. Wejście do sali bez progów i stopni.

SALA PRÓB
Zlokalizowana na 3. piętrze, we Wschodnim Skrzydle Zamku, wejście od ul. Św. Marcin (wejście A). Dostać można się do niej szklaną windą zlokalizowaną na półpiętrze za Holem Wielkim (wejściowym). Przy wejściu do sali 4 stopnie schodów, bez podjazdu czy podnośnika.

DZIEDZINIEC ZAMKOWY
Wejście na Dziedziniec Zamkowy znajduje się od strony alei Niepodległości. Prosto z chodnika skręca się w bramę, idąc po pochyłym zejściu wyłożonym kostką brukową.

PARK IM. ADAMA MICKIEWICZA

Znajduje się miedzy ulicami: św. Marcin, al. Niepodległości, Fredry, Wieniawskiego. Wejścia na teren festiwalu są trzy. Dla osób poruszających się na wózkach polecamy wejście od ulicy Wieniawskiego. Dostęp do toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchu będzie zapewniony dzięki gumowym nakładom położonym na trawie w parku. Osoby, które będą chciały odebrać sprzęt do audiodeskrypcji na sobotni koncert, również prosimy o wejście od ulicy Wieniawskiego.

BLUE NOTE

Klub festiwalowy zlokalizowany jest w podziemiach, w zabudowie przyzamkowej – wejście od ulicy Kościuszki. Brak toalety dla osób poruszających się na wózkach, wejście do klubu po stromych schodach, nie posiada rampy, windy czy podnośnika.


Podnośniki, znajdujące się w Centrum Kultury ZAMEK:

– główne wejście do ZAMKU dedykowane osobom nieporuszającym się po schodach – od ul. Św. Marcin, przy wejściu do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 – udźwig 400 kg,

– na półpiętrze w Holu Wielkim (obok toalet) – udźwig 300 kg.

Miejsca na koncertach dla osób o alternatywnej motoryce:
– na Dziedzińcu Zamkowym mieści się widownia siedząca (krzesełka). Dla osób poruszających się na wózkach i dla osób im towarzyszących wyznaczymy miejsca w pierwszych rzędach.

– widownia w Sali Wielkiej będzie częściowo siedząca (amfiteatr z tyłu sali), częściowo stojąca (przed sceną). Osoby poruszające się na wózkach i osoby im towarzyszące zapraszamy do przestrzeni pod sceną.

Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu dostępne będą:

·         w Holu Wielkim CK ZAMEK (główne wejście do CK ZAMEK, półpiętro z dostępem do podnośnika),

·         na Dziedzińcu Zamkowym,

·         na Korytarzu Amonitowym (parter, Zachodnie Skrzydło CK ZAMEK),

·         na 2. piętrze Zachodniego Skrzydła CK ZAMEK

·         w parku Mickiewicza, w pobliżu wejścia od ulicy Wieniawskiego.

Bezpłatny bilet dla osoby towarzyszącej osobie z niepełnosprawnością:
Osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, przysługuje tzw. „bilet OzN”, na podstawie którego może jej towarzyszyć nieodpłatnie jedna osoba wspierająca.
Organizator ma prawo poprosić osobę z niepełnosprawnością o potwierdzenie rodzaju niepełnosprawności stosowną dokumentacją.


Osoba do kontaktu dla osób z niepełnosprawnościami podczas trwania festiwalu:

Osobą do kontaktu w sprawach dostępności festiwalu jest Ewelina Banaszek: e.banaszek@ckzamek.pl
Nasi Wolontariusze, których spotkać można przede wszystkim w festiwalowym punkcie informacyjnym (zlokalizowanym w Holu Wielkim CK ZAMEK), będą posiadali niezbędne informacje dotyczące udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeniach CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Jeśli potrzebujesz wsparcia, poinformuj nas o tym mejlowo z wyprzedzeniem (najpóźniej do południa 10.06.), pisząc na adres: e.banaszek@ckzamek.pl, lub telefonicznie, pisząc na numer: 602188676.

Pies przewodnik lub asystujący:
Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.


Informacja dotycząca pętli indukcyjnej, tłumaczenia na polski język migowy oraz audiodeskrypcji:
Na koncertach i wydarzeniach towarzyszących nie będzie dostępna pętla indukcyjna. Pętla indukcyjna dostępna jest w kasie biletowej oraz Kinie Pałacowym.
Na polski język migowy tłumaczone będą następujące wydarzenia:

·         koszulki festiwalowe – DIY codziennie z tłumaczeniem w wybranych godzinach (23.06 g. 17-18, 24.06 g. 18-19, 25.06 g. 16-17)

·         Małe Ethno: Opowieści wielkiej drogi (24.06 g. 12 park Mickiewicza)

·         Spotkanie z reżyserem filmu „Some of the Others” z tłumaczeniem, film z napisami dla osób niesłyszących (24.06 g. 13.15 Kino Pałacowe)

·         Małe Ethno: W krainie zajęcy i smoków 24.06 g. 13.30 park Mickiewicza)

·         Małe Ethno: Opowieści drzew (25.06 g.13 park Mickiewicza)

·         Panel dyskusyjny o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy (25.06 g. 13.15 Kino Pałacowe)

·         Małe Ethno: Mury – warsztaty z komiksu o hejcie i mowie nienawiści (25.06 g. 14.30 Sala Prób)


Audiodeskrypcja pojawi się na następujących wydarzeniach:

·         TU / MY SĄSIADKI - Wystawa towarzysząca festiwalowi Ethno Port 2023 (podczas trwania festiwalu, audiodeskrypcja zrealizowana do wybranych zdjęć, Hol Wielki)

·         Pokaz filmu „Some of the Others” (24.06 g. 13.15 Kino Pałacowe)

·         Koncert zespołu Conjunto Papa Upa (24.06 g. 20 park Mickiewicza)

Osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą uczestniczyć w większości wydarzeń według własnego uznania i upodobań.


Sensoryzmy przodem!
Osoby z sensoryzmami, zaburzeniami sensorycznymi i z nadwrażliwościami zmysłowymi będą wpuszczane na wydarzenia poza kolejką. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby naszym pracownikom sprawdzającym bilety przed danym wydarzeniem lub z minimum jednodniowym wyprzedzeniem mejlowo na adres: e.banaszek@ckzamek.pl

 

Ta strona korzysta z plików cookie

Aby pozostawić tylko niezbędne cookie lub dostosować zgody na cookie analityczne lub marketingowe (które nie są niezbędne), dokonaj wyboru poniżej i kliknij "Zezwól na wybrane" Sprawdź Politykę prywatności aby uzyskać więcej informacji.