Centrum Kultury Zamek

- strona główna

ZAMEK Z KSIĄŻEK \ Ogród Opowieści

prowadzenie: Magdalena Garczarczyk i Xenia Starzyńska

warsztaty dla dzieci 6+ (obecność rodziców – bez konieczności posiadania biletu – mile widziana, choć niekonieczna)

O czym szepczą kwiaty pszczołom? Jakie opowieści o roślinach skrywają ogrody? Czy rośliny mogą być niezwykłe i magiczne? Zapraszamy na spotkanie, w trakcie których zajrzymy w ogrodowe zakątki, poszukamy w nich opowieści i legend oraz wspólnie posadzimy rośliny, tworząc nietuzinkową oprawę pełną kolorów i zapachów dla Festiwalu Ethno Port. W rolę ogrodniczek wcielą się:

Magdalena Garczarczyk – pasjonatka działań współtworzonych wraz z dziećmi, opowiadań, spacerów po lesie, ogrodnictwa miejskiego w każdej skali oraz dzikich smaków. W ramach działalności Projektu Zieleniak organizuje warsztaty i wydarzenia ogrodnicze, przyrodnicze, kulinarne dla dorosłych oraz dla dzieci. Sieje, sadzi, buduje, projektuje i namawia do przejścia na zieloną stronę życia.

Xenia Starzyńska – czasem śpiewa, czasem tańczy, czasem gra. Czasem sama, czasem z przyjaciółmi. Ale najbardziej lubi opowiadać. Baśnie, bajki, legendy i opowieści. Z różnych stron świata. Od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu edukacji przestrzennej i kultury tradycyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kup bilet BILET

partnerzy cyklu ZAMEK Z KSIĄŻEK